Rüzgar Sörfü Yapan Adam

Alaçatı’da Yaz Keyfi: Huzur, Lezzet ve Eğlence Dolu Bir Kaçış

by Editör

Yaz sona ermeden Alaçatı’ya gitmek iyi bir fikir. İzmir’e aşağı yukarı bir saat uzaklıkta olan Alaçatı dinlenmek, eğlenmek, nefis ege lezzetlerini tatmak için ideal rota. İlk gidenler için Alaçatı’da keşif edilecek bir sürü nokta var, müdavimler için ise geleneksel yaz keyfi. Bir çok havayolu firması İzmir’e günde bir den fazla uçmakta. Sizin de yapmanız gereken önce uygun uçak bileti satın almak ve aşağıdaki önerilerimizi kaydetmek.

Plaj Keyfi: Rüzgar Sörfü ve Daha Fazlası

Kahvaltı sonrası plaj, özellikle rüzgar sörfü öğrenmek isteyenler için Alaçatı doğru adres.

Meydanın Keyfi: Akşam Yürüyüşü ve Lezzet Durağı

Plaj sonrası, köyün içinde akşam üzeri yürüyüşü olmazsa olmazlardan. Yemek öncesi sakızlı Türk kahvesi vazgeçilmez, malum karşı yaka Sakız adası ve muhallebiden tutun kahveye kadar bir çok yerde kullanılıyor. Pastanaleri çok seviyorum, sakızlı muhallebi, kurabiye ve günlük taze olarak çıkan tatlıları çok güzel.

Lezzet Durağı: Alaçatı’nın En İyi Restoranları

Arnavut kaldırımlı taş sokakları arşınlamak, dar ara sokaklara dalıp cumbalı evlerin önünden geçmek insana huzur veriyor. Akşam yemeği için rezervasyonsuz yer bulmak bazen sıkıntılı olabilir.

Alışveriş: Alaçatı’nın Canlı Sokakları

Alaçatı’da dükkanlar çok geç saatlere kadar açık oldukları için, alışveriş ve dükkan gezme işini gece yapabilirsiniz.

Alaçatı Pazarı: Renkli ve Lezzet Dolu

Cumartesi sabahları kurulan Alaçatı pazarı ise ayrı bir keyif, rengarenk sebze ve meyveler inanılmaz lezzetli ve ucuz. Eve dönerken sebze ve meyve almak isteyenler nasıl taşırım diye düşünmesin, bütün zahmete değer. Huzur, keyif, eğlence ve büyük şehrin stresinden uzaklaşmak için Alaçatı aradığınız adres. Yaz bitmeden mutlaka ziyaret edin.